Rakun Kids Academy’ninHijyen Anlayışı

Bizler, çocuklarımızı çok küçük yaşlardan itibaren gerek evde gerekse sokakta, temizlik ve hijyen kurallarına uyarak yaşamaları için onları eğitiyoruz. Günlük yaşam becerilerine dair alışkanlıklar kazandırırken en faydalı ve kolay öğretici yol ise rol/model olmaktan geçmektedir. Çocuk için en etkili öğrenme yeri ve rol model kişiler ise; ilk eğitim yeri olan ev ve bu yerin öğreticileri de anne ve babadır.

Okul çağı başladığı noktada, çocuk kendi evi dışında bir alanda eve oranla daha yetişkinlerden bağımsız bir şekilde el yıkama, tuvalet kullanımı, yemek yeme gibi günlük yaşam becerilerini bir birey olarak karşılamaya başlar. Akranlarını gözlemleyerek ve öğretmenlerinin rehberliği ile bu sürece adaptasyonu hızlanır.

Bizler Rakun Kids eğitmenleri olarak, her bir öğrencimizin kendi günlük yaşam becerilerini karşılarken yeterli ve özgüvenli hissetmetlerini sağlayacak hazır bulunuşluğu onlara kazandırmayı hedefliyoruz. Yemeklerden önce ve sonra el yıkama alışkanlığı konusunda hassasiyet gösterip, etkinlik planlarımızda çocukların bu alışkanlıklara dair bilgi ve deneyimlerini pekiştirmeleri için oyun, hikaye ve drama yöntemlerini kullanarak yaparak yaşayarak öğrenmelerini önemsiyoruz.

Peki bu hijyen okulda nasıl bir düzen içinde ve ne tür temizlik malzemeleri ile sağlanmaktadır?

Sevgili anneler ve babalar rakun kids ailesi çocuklarınızı anne, baba hassasiyeti ile gözetip sahiplenir ve onları sizler kadar düşünür. Bu nedenle tamamen doğal, antialerjik ürünler ile yapılan temizlik çocuklarımızın hassas cildine zarar vermeyecek içeriklere sahiptir.

Temizlik personelimiz için hazırlamış olduğumuz rutin temizlik çizelgesi, her daim çocuklarımıza hijyenik bir ortam hazırlamamız için önem teşkil etmektedir. Çocuklarınız okulumuzda güvenli, sağlıklı ve mutlu günler geçirir.

Hemen Bizimle İletişim'e Geçin